| HOME | 18.7. | 19.7. | 20.7. | 21.7. | 22.7. | 23.7. | 24.7. | 25.7. | 26.7. | 27.7. | 28.7. | 29.7. | 30.7. | 31.7. | 1.8. | TEAMS |

Velká fotbalová exhibice

Ještě předtím než jsme se pohodlně usadili v našem letním kině jsme mohli vidět napínavé fotbalové utkání mezi vedoucími a oddíly 8 a 10. Každý měl specifický styl hraní počínaje profesionálními fotbalisty až po úplné amatéry. Tým vedoucích byl značně podporován třemi nadšenými roztleskávačkami Ivetkou, Míšou a Denisou. Po dlouhých "hodinách" neměnného stavu 1:1 oživilo utkání zranění Radima, který se ale po důkladném ošetření rozhodl pokračovat ve hře. Jelikož bylo utkání stále nerozhodné, přistoupilo se k penaltám. Po úmorném boji nakonec vyhrál tým vedoucích.
autorky: Janča, Klárka, Terka (oddíl 910)
Komentář vítězné strany: Nijak nenaznačujeme že by Radim simuloval , ale Dominik byl u míče dřív. Potom chvíli kulhal u naší brány a jen co se oddíly 8 a 10 zmohly na útok, počkal si na centr a prakticky v ofsajdu nás začal opět ohrožovat.

Závody vozatajů

Včera odpoledne se oddíly 6, 7, 8, 9 a 10 zúčastnily opravdu zajímavé hry "závody vozatajů". Hra byla pastvou pro oči. Z počátku všichni závodníci vypadali relativně normálně, ale v průběhu začala hra nabírat grády.
Poslední běžci byli oděni v holínkách, mikině, pláštěnce, šátku, čepici, slunečních brýlich, pásku ze švihadla a v rukou pevně svírali kotlík, balón a gumový pendrek. Na prvním místě se umístili kluci z 10. oddílu, druhou příčku obsadily holky ze "sedmičky", třetí skončily nejstarší holky z 9. oddílu, pomyslnou bramborovou medaily si odnesla děvčata z 6. odd. a do samého konce se zaťatými zuby bojovali kluci z 8.
Sláva vítězům a čest poraženým!
autorky: Marta, Anita (oddíl 910)

FC Velké střely vs. FC Gól

Dvacátá minuta zápasu: Gól vede 3:1 a vedou si dobře. Střela na bránu a... tyčka, ale malý neúspěch Gól nerozhodí. Hráči jsou ožíráni muchničkami. Dvacátádruhá minuta: Gól dal gól a je to 4:1. Dvacátátřetí minuta: Střely daly gól a je to 4:2, minutu na to dal Gól gól a je to 5:2. Dvacátá pátá minuta je střela nad břevno. Nakonec vyhrál 7:3 nad Střelou.
autor: Jiří Adam, 4. oddíl

Barbarský rituál překažen

Naši cestovatelé se v Bombaji nachomýtli k tradičnímu indickému pohřbu. Se zemřelým manželem však měla shořet i jeho mladá a krásná manželka. Naši dobrodruzi neváhali a v duchu nejlepších anglických gentlemanských tradic pohřební hranici uhasili a mladou vdovu zachránili přímo z plamenů pohřební hranice. Nejrychleji a nejdůkladněji uhasili plameny hranice "Zelení", kteří nastupují v modrých dresech.

Budeme svědky zatmění slunce

Východní Asie se připravuje na zatmění Slunce. Pozorovatelné bude od Indie až po Japonsko. V noci na středu, přesně v 00:50 středoevropského letního času, budou moci lidé z Číny a Indie pozorovat jeden z nejzajímavějších přírodních úkazů – zatmění Slunce. Pozorovatelné bude v pásu od východní Asie po Tichomoří. Měsíc překryje Slunce na dobu šesti minut a 39 sekund. To znamená, že půjde o nejdelší zatmění Slunce v 21. století. Měsíc překrývající Slunce bude nejprve viditelný na západním pobřeží Indie, na sever od Bombaje, pak se bude posouvat k severovýchodu. Celý jev bude sice trvat více než šest minut, úplné zatmění ale bude dlouhé jen minuty tři. Nejlepší podmínky k pozorování zatmění budou v horách, které oddělují Indii a Čínu. Pás zatmění se z Indie přesune ještě do Bhútánu, Nepálu, Bangladéše, Barmy a nad japonské ostrovy. Šířka měsíčního stínu bude kolem 300 kilometrů. Celkový pás zatmění bude pozorovatelný po dobu tří hodin a 25 minut. Další budou moci lidé pozorovat až v červenci 2010, ale bude viditelné jen v jižním Pacifiku.